Sistre Cila

Sistre Cila

Sistre Cila

Bulunduğunuz ilde, Parke Sistre Cila, Parke Cilalama, Tozsuz Sistre Ustaları ve Firmalar burada. En İyi 60 Sistre Cila Uzmanından Ücretsiz Teklif Alın!
4 Fiyat Teklifi Al, Kararını Ver. Yüzlerce Sistre Cila Uzmanı hizmet vermeye hazır.

Şehrini Seç Uzmana Ulaş!

İSTEDİĞİN HİZMETİ ARAT VE
ALTMIŞ UZMANA DİREK ULAŞ

Aradığın hizmeti yaz bulunduğun ili seç
60 yıldızlı ve yorumlu uzmana dırek ulaş!
Veya İstersen Fiyat tekliflerı al !

FİYAT TEKLİFİ AL
TERCİHİNİ YAP

Bulunduğun ildeki uzmanlardan fiyat teklifi al !
Fiyatları Kıyasla ve
Tercihini yap !

Sistre Cila Nedir?

Parlatma ya da Cilalama, sürtünerek veya kimyasal bir eylem kullanarak, aynasal yansıması olan bir yüzey elde etmek için pürüzsüz ve parlak bir yüzey oluşturma işlemidir. Bazı malzemeler (metaller, siyah veya şeffaf taşlar ve laminat parkeler gibi), parlatma da dağınık yansımayı minimum değerlere indirgeyebilir. Cilasız bir yüzey binlerce kez büyütüldüğünde, genellikle dağlar ve vadiler gibi görünür. Tekrarlanan aşınma ile bu "dağlar" düz veya sadece küçük "tepeler" olana kadar aşınabilir. Sistre Cila zeminlerin pürüzsüz ve parlak hale gelmesini sağlamak üzere yapılan işleme denir.

Sistre Cila Nasıl Yapılır?

Evlerde, ofislerde yer kaplaması olarak kullanılan laminat parkeler, dekorasyon açısından en çok tercih edilen malzemelerden biridir. Laminat parkeler, temiz görünüm, kolay temizlik açısından önemlidir. İlk günkü gibi kullanılabilmesi açısından zaman içerisinde cilalama işlemi yapılması gerekir. Topuklu ayakkabı, evcil hayvanların tırnak izleri, sandalye ayakları çizikleri zaman içinde laminat parkeleri yıpratır. Bu yıpranmayı da ancak sistre cila ile giderebilmek mümkündür. Sistre cila işlemleri profesyonel olarak yapılması gereken bir uygulama olup makineler ve özenli işçilik gerektiren bir iştir.

Sistre Cila Püf Noktaları

Sistre cila işlemleri sırasında önemli bazı noktalardan bahsedebilmek mümkündür. Doğru hazırlık önemlidir. İstenilen sonuçları elde etmek için temiz ve kuru bir zemine sahip olmak, cilayı yapacak ustaya temiz olarak teslim etmek gerekir. Sorunsuz bir çalışma ortamı için doğru araçları ve doğru cila miktarını planlayan usta, bu sayede daha kolay çalışacaktır. Parkelerinizin cilalama işlemi bittikten 1-2 saat sonra üzerinde sadece çorap ile yürünebilir. Normal trafiğe devam etmeden, mobilyaları yerleştirmeden ve halıları tekrar üzerine örtmeden önce 24 saat bekleyin.

Laminat Parke Cila Malzemeleri

Laminat parke cila işlemleri için kullanılan çok çeşitli malzemeler bulunmaktadır. Laminat parkelere uygulanacak cila, vernik seçenekleri fazla olduğu için özenle seçilmesi ve uygulanması gerekmektedir. Aynı zamanda ahşap mobilyalara da uygulanabilen bu cilalar, genellikle ince kısımlarında yağlı vernik türleri ve ispirtolu vernik türleri kullanılır. Bu hem ahşap mobilyalarda hem de laminat parkelerde kullanılan cilalar mobilyanın ya da laminat parkelerin sağlamlığının korunması açısından kullanılması gereken vernik türü ise sentetik ve selülozlu vernik türleridir. Ancak bu işlemleri yapmak için profesyonel destek almanız ve yapılacak alanları bir cila ustası ile keşif yaptırıp doğru malzemeyi ona göre seçmeniz her zaman en iyisidir.

Sistre Cila Yaptırmanın Avantajları

Tozsuz Sistre Cila yaptırmanın avantajları nelerdir? Dendiğinde ilk akla gelen avantaj sistre cila yaptırdığınız parkeleriniz ilk günkü gibi olması ve ömrünün uzamasıdır. Parkelerin yenilendiği düşünülecek kadar güzel bir uygulamadır. Ve yeniletme maliyetinden daha düşük bir fiyat ile yaptırmak mümkündür. Ancak bu konuda dikkat edilmesi gereken en önemli şeyin sistre cila ustası veya firması seçiminizdir. Parkelerinize uygulanan sistre cila konusunda sorun yaşamak istemiyorsanız güvenilir firmalarla çalışmanız tavsiye edilir. Uzman Deposu olarak sistre cila konusunda güvenilir firma ve ustalarla çalışmakta size en ucuz, en kaliteli hizmeti bulmak üzere karşılaştırma yapabileceğiniz firmalarla buluşmanızı sağlıyoruz.

Sistre Cila Fiyatları

Ahşap ya da laminat parkelerin zımparalanması ve yüzeyinin temizlenerek verniklenme ve cilalanması işlemi olan sistre cila işlemi fiyatları hemen hemen her yerde aynıdır. Sadece maliyet hesaplaması kullanılacak malzemeye, kaç metrekare alana uygulanacağına, işçilik maliyetine bağlıdır. Malzeme maliyetinin dışında sistre yapılacak alana gidecek aracın nakliyesi de hesaplanarak fiyatlar hesaplanmaktadır. Eskimiş, çizilmiş, araları açmış veya renk kaybı yaşayan, mat hale gelmiş parkelerinizi kurtarmanın en iyi yolu kokusuz sistre ciladır. Sistre Cila işlemi yapılacak alana göre süresi 1 gün ila 3 gün arasında değişmektedir. Büyük alanlar daha uzun zaman alırken ortalama 5-10 metrekarelik bir odanın cilalama işlemi cila ustası tarafından 3-5 saatte kolaylıkla yapılabilir.

Cilalama işlemi bitiminde parkelerinizin ömrü uzayacaktır. Cila Ustasının ustalığına göre laminat parkelerinizin ömrü 10-15 yıla kadar sürebilmektedir. Sistre Cila Fiyatları değişiklik gösterebilmektedir. Bu fiyatların değişiklik gösterme sebepleri, yapılan işlemler ve usta farkından kaynaklıdır. Bu tarz işlemlerde ucuz işçilik satın almanız halinde daha büyük sorunlarla karşılaşılabileceği unutulmamalıdır. İşçilikten ya da malzemeden kaçınmak laminat parkenizin ömrünü uzatmaz aksine kısaltabilmektedir.

Tozsuz sistre cila işlemini alanında uzman kişiler ile yaptırmanız önemlidir. Ayrıca kullanılan malzemelerin kalitesine de oldukça dikkat etmeniz gerekir. Tamamen profesyonellikle çalışan firmalardan yardım alarak bu işlemi yaptırmanız, parkelerinizin daha güzel bir görünüme kavuşmasına ve uzun ömürlü olmasına yardımcı olacaktır.

Sistre Cila Sonrası Laminat Parkeleri Nasıl Korumalısınız?

Laminat parkenizi düzenli olarak süpürün. Günlük kirleri temizlemek için her birkaç günde bir zeminin yüzeyinde kuru bir toz paspasla temizleyin. Laminat parke çizilmeye karşı dayanıklı olmasına rağmen, aşırı kir, saç ve döküntüler zamanla birikmesine izin verilirse çiziklerin oluşmasına neden olabilir. Düzenli süpürme, bu tür çiziklerin oluşmasını önler.

Kuru toz paspas kullanmak yerine, yumuşak fırça eki olan bir vakum da kullanabilirsiniz. Standart bir zemin fırçası veya süpürge kullanmayın. Fırça üzerindeki sert, saman benzeri kıllar yüzeye zarar verebilir. Süpürürken, laminat yer karolarının döşendiği yönde süpürün. Bunu yapmak, laminat parke parçalarının olukları arasında kalan kalıntıları almanızı sağlar.

Dökülmelerde Sıcak Su Kullanın

Dökülmeler ve kazalar her evde yaygındır. Evcil hayvanlardan çocuklara ve hatta yetişkinlere kadar, zemininize ne zaman su ya da başka bir sıvının döküleceğini söylemek mümkün değildir. Parke zeminlerinizin iyi durumda kalmasını sağlamak için, dökülenleri en kısa sürede silin. Durgun su ahşaba hızla zarar verebilir ve kurumaya bırakılmamalıdır. Dökülmelerini derhal temizlemek için bir bez veya sünger kullanın. Uzun bir süre sıvı, hatta su bile yerde durmasına izin vermeyin. Sıvı, laminat parkenin koruyucu aşınma tabakasını lekeleyebilir veya hasar verebilir.

Uzman Deposu Sistre Cila Uzmanları

Sistre cila mı yaptırmak istiyorsunuz? Ya da sistre cila maliyetlerinizi mi çıkarmak istiyorsunuz, doğru yerdesiniz. Uzman Deposu ’ndan sistre cila ustalarına kolaylıkla ulaşabilir, fiyat teklifleri alabilir, yorumlayıp puanlayabilirsiniz.

Sistre Cila İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

1

Yeni bir laminat parkeye sistre cila uygulanabilir mi?

Evet. Bu, zemininizin uzun süre parlak kalmasını ve cilada çatlakların oluşmasını önleyecektir. Yani, zemine birkaç yıl daha eklemek istiyorsanız, en iyi cila ustasını bulmak için uzmandeposu’na bir bakmanız yeterli olacaktır.
2

Laminat parke cilası pahalı mı?

Hayır. Laminat zemin cilası çok uygundur. Ancak, tüm ürünler gibi, pahalı ve uygun fiyatlı markalar da var. Uygun fiyatlı ve zemininize bakacak bir ürün aramaya çalışmalısınız.
3

Diğer zemin tiplerini parlatmak için laminat parke cilası kullanılabilir mi?

Bazı zeminler laminat zemin cilası ile iyi sonuç alabilir. Ancak, zemininizle nasıl etkileşime gireceğini bilmeden hiçbir ürünü kullanmamalısınız.
4

Eski bir laminat parkeli odam var. Laminat parke cilası ömrünü uzatır mı?

Evet. Laminat zemin cilası, zemininizin şaşırtıcı ve yeni görünmesini sağlamak için yapılmıştır. Bu ürünü zemininizin ömrünü uzatmak için uygulayabilirsiniz.
5

Laminat parke cilası kirli bir zemine uygulanabilir mi?

Hayır. Cilayı uygulamadan önce her zaman zemini temizlediğinizden emin olmalısınız. Bu, daha uzun süre dayanmasını ve çekici olmasını sağlayacaktır.

Diğer Tadilat Hizmetleri