144 Çatı Oluk Temizleme Ustası hizmet vermeye hazır

Hizmet Verenler

AB

Ahmet Bey

Kocaeli / İzmit

Kocaeli ve çevresinde baca temizliği, restoran davlumbaz temizliği, yağlı kanal temizliği, çatı oluk temizliği, baca tamiri ve yapımı hizmetlerini gerçekleştirmekteyiz.


Fg

Ferhan gedikli

Trabzon / Ortahisar

Oluk bakımı


Mutlu Müşteriler
İhsan S.

Çatı Oluk Temizleme 03/12/2021

Tam hayal ettiğim firma hayal ettiğim ekip hayal ettiğim bir çalışma oldu. Hepsi organizeli bir şekilde çatıdaki deliğin veya hasarın olduğu kısım iyice temizlediler. Temizlik yapıldıktan sonra ağ kumaşı denen madde bitüm eriyene..

Furkan C.

Çatı Oluk Temizleme 24/11/2021

Merhabalar öncelikle bu siteye çok teşekkür ederim. Bu site sayesinde çatı oluk temizleme ekibi ile anlaştım. Kendileri bizzat belirttiği tarihten önce gelip çatımızın oluklarını temizledi. Hasar gören parçaları bizzat kaliteli ür..

Sultan U.

Çatı Oluk Temizleme 17/11/2021

Uzun süredir yapılmayan ve yapması için çağırdığımız çatı oluk temizleme firmasına gönülden teşekkür ederiz. Kendileri ilk kez gelmeme rağmen çatımızın oluklarını temizlediler ve yenilenmesi gereken malzemeleri yenilediler. Gerçek..

Karaca Z.

Çatı Oluk Temizleme 08/11/2021

Erdoğan ve Sami ustalar işlerinin hakkını veren, sorumluluk sahibi konularında gerçekten uzman ustalar. Birfiil kendileri çalışıyorlar ve söz verdikleri zamanda çatımızın oluklarını temizleyip işlerini teslim ettiler. Her ikisi de..

Ümit F.

Çatı Oluk Temizleme 01/11/2021

Çatıda oluşan tüm pisliklerin ve olukların temizlenmesi için anlaştığımız firma geldi. Olukların kontrol edilmesi yanında özenle temizlediler. Asıl önemli olan tıkanan yerlerin özenle temizlenmesi ve gerekli olan malzemeleri yenil..

Çatı Oluk Temizleme Hizmeti Veriyorsan Ücretsiz Üye Ol

İSTEDİĞİN HİZMETE
ANINDA ULAŞ

İstediğin Bölgede Yüzlerce Hizmet Kategorisinde
Binlerce Hizmet Veren Tek Bir Portalda.
İşini Şansa Bırakma, Bir Uzmana Bırak.

FİYAT TEKLİFİ AL
TERCİHİNİ YAP

Binlerce Uzman Hizmet Vermek İçin Hazır.
Teklif Al Formunu Doldur İhtiyacın Olan Hizmet Alanı
İle İlgili Gelen Teklifleri Karşılaştır Tercihini Yap.

Çatı Oluk Temizleme

Son yıllarda giderek kullanımı azalsa da halen birçok binada çatı kullanımı yer almaktadır. Çatıda yağmur ve kar etkileri sonrasında tahliye edilmesi gereken suyun bina dışına ulaşması için de çatı olukları kullanılır. Oluklar bazen kuş dışkıları, bazen kuru yapraklar veya rüzgarla taşınan çöpler nedeniyle tıkanabilir. Bu durumda genellikle her yıl düzenli bir şekilde bir çatı oluk tamiri ustası tarafından bu tıkanıklık açılarak, gereken onarımlar yapılıp, oluklar tekrar sağlam bir hale getirilebilir. Bu açıdan da uzman sistemimiz üzerinde bu düzenli hizmeti verecek usta kolaylıkla bulunabilir.

Uzman Deposu sayesinde yaşadığınız çatı oluk tıkanıklığı gibi sorunları gidermek için aslında periyodik değil en acil noktalarda dahi hızlıca hizmet alabilirsiniz. Çünkü ana sayfamız üzerinde bulunan arama satırı ile birlikte öncelikle aradığınız hizmeti sonrasında il ve ilçe gibi filtreleri kullanarak, bu hizmeti verecek usta veya firmaları sadece birkaç saniye sonucunda karşınızda bulabilirsiniz. Ardından farklı ustalardan aldığınız teklifler ile en ekonomik hizmete hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Çatı Oluk Tıkanıklığı Neden Olur Ve Nasıl Önlenir?

Çatılarda yağmur suyunu tahliye edilen oluklar genellikle son yıllarda PVC borular ile hazırlanır. Bu borular tıkanıklığa karşı gayet dayanıklı ve özel bir yapıya sahip olsa da bilhassa yoğun rüzgar sonucunda çatı olduklarında biriken kuru yapraklar ve kuş pislikleri tıkanmanın ana nedenleri arasında yer alır. Bazen oluğun üst kısmında kuşlar tarafından yapılmış yuvalar veya rüzgar nedeniyle taşınmış taş ya da çakıl taneleri de tıkanma oluşturabilir. Yani çatı oluk tıkanıklığı bu gibi birçok farklı neden dolayısıyla yaşanabilir.

Çatı oluklarında görülen bu tıkanıklıklar nedeniyle çatıda biriken su, binanın dış kısmına taşabilir ve kötü bir görüntü oluşturabilir. Bazen çatı arasında sızıntı oluşmasına bazen de aşırı nem birikmesi yaşanmasına neden olabilir. Aslında bu duruma karşı düzenli bir şekilde çatı oluk temizlik ustası tarafından gerçekleştirilecek bir hizmet ile bu olukların temizlenmesi ve oluşabilecek sorunun önüne geçilmesi mümkündür. Ayrıca son yıllarda oluklar üzerinde kullanılan tel örgüler veya file gibi malzemeler farklı yabancı malzemelerin olukları tıkanmasını engellerken, sadece suyun bu oluklara geçiş yapmasını sağlamaktadır.

Çatı Oluk Temizlik Ustası Nasıl Hizmet Verir?

Uzman Deposu sayesinde ulaşabildiğiniz profesyonel çatı oluk temizlik ustaları hizmet vermek için öncelikle binanın çatısına ulaşarak güvenlik önlemleri alır. Emniyet kemeri ve kask gibi malzemeler kullanan bu ustalar, olukların bulunduğu noktalardaki tıkanıklıkları belirleyerek bu tıkanıklıkları açar ve yabancı maddeleri oluk içerisinde uzaklaştırır. Bazen yabancı maddeler oluk içerisinde çamursu bir tıkanıklık oluşturunca, kimyasal temizleyiciler veya asit gibi katkılar ile bu oluklarda tıkanıklığın açılması için müdahale yapılır.

Aslında oluklar yine uzman deposu üzerinde hizmet alabildiğiniz izolasyon ve su yalıtım firması ya da bir tente branda ustası tarafından verilecek hizmetler sırasında da uygulanabilir. Bu noktada yapılan ilk işlemler ile bahsedilen önlemler alındığında, sonradan temizlik ve tıkanıklık gibi ihtiyaçlar olmadan çatı olukları düzenli bir şekilde kullanılabilir. Genellikle birçok asansörcü binalarda hizmet verirken, oluklar nedeniyle çatıda birikmiş suyun asansör odasına ve kabinlere kadar ulaştığını ifade etmektedir. Bu nedenle uzman sistemimiz üzerinde her zaman en acil şekilde veya düzenli şekilde temizlik bakım ve onarım hizmetleri verecek ustalara ulaşabilirsiniz.

Çatı Oluk Tamir Ustası Hizmet Fiyatları Ne Kadardır?

Genellikle çatı oluk temizlik ustaları tarafından verilen hizmetlerde standart bir fiyat ile hizmet verme sistemi bulunsa da yapının boyutlarına ve çatının boyutlarına göre verilecek hizmetin fiyatları da değişiklik gösterebilir. Uzman sistemimiz üzerinde bir araştırma yaptığınızda ve ustalara ulaştığınızda, ustalar tarafından size verilen teklifler içerisinde standart ve yaklaşık fiyatların verildiğini görebilirsiniz. Bu kapsamda seçimlerinizi gerçekleştirirken ustaların daha önce almış olduğu yorumları ve tecrübelerini göz önünde bulundurabilirsiniz.

Uzman Deposu çatı oluk tamir ustaları açısından size her il ve ilçede tüm alternatifleri sunarken, her ustanın yorum ve puanlarını da birebir olarak inceleme şansı tanımaktadır. Teklif usulü ile anlaşma gerçekleştirdiğiniz usta için iletişim bilgilerini kolaylıkla elde ederken, ödeme ve hizmet garantisi gibi noktalarda da çok büyük bir rahatlık yaşayabilirsiniz.