118 Buzdolabı Tamir Servisi hizmet vermeye hazır

Hizmet Verenler

Mutlu Müşteriler
Recep Ş.

Buzdolabı Tamiri 15/10/2021

Buzdolabının altı karlama yaptığı için buzdolabı tamiri ustası Serdar ustayı çağırdık. Çok iyi bir usta elinden her iş gelir. Her zaman ki gibi bu sorunu da halletti. Şuan dolap sayesinde karlama falan yapmıyor. Aynı ilk aldığımız..

Kasım S.

Buzdolabı Tamiri 09/10/2021

Buzdolabım dondurmadığı için hemen yardımımıza koşan buzdolabı tamir ustası Emin usta ile çalışan gelip buzdolabını götürdüler. Hemen yarın ki gün içerisinde gelip buzdolabını yapılmış şekilde getirdiler. Gerçekten eskisinden daha..

Talha Y.

Buzdolabı Tamiri 02/10/2021

Buzdolabı motoru devreye girmediğim için buzdolabı tamir ustalar Fahri usta ve Alparslan usta gün içinde gelip sorunu buldular. Buzdolabını götürüp 2 gün içinde yenilenmiş bir şekilde getirdiler. Ekstra yaptıkları iş için ekstra ü..

Mehmet C.

Buzdolabı Tamiri 25/09/2021

Buzdolabı çalışıyor fakat soğutmuyordu. Her şeyim erimeye başlamıştı. Tek çare Kasım ustaya göstermek oldu. Usta gün içinde gelip sorunu bulup buzdolabını götürdü. Hemen 2 gün içinde getirdi. Sayesinde dolabım eskisinden daha da ç..

Poyraz R.

Buzdolabı Tamiri 15/07/2021

Buzdolabının içi kötü kokuyordu. Bu koku yıkanan elbiselere de sinmişti. Konuştuğum bir usta gelip çözebileceğini söyledi. Hızlı bir şekilde gelip sorunu bulup çözmeye başladı. Sorun büyük gözükmese de işçiliği çok büyük olan soru..

Buzdolabı Tamiri Hizmeti Veriyorsan Ücretsiz Üye Ol

İSTEDİĞİN HİZMETE
ANINDA ULAŞ

İstediğin Bölgede Yüzlerce Hizmet Kategorisinde
Binlerce Hizmet Veren Tek Bir Portalda.
İşini Şansa Bırakma, Bir Uzmana Bırak.

FİYAT TEKLİFİ AL
TERCİHİNİ YAP

Binlerce Uzman Hizmet Vermek İçin Hazır.
Teklif Al Formunu Doldur İhtiyacın Olan Hizmet Alanı
İle İlgili Gelen Teklifleri Karşılaştır Tercihini Yap.

Buzdolabı Tamiri

Hayatın devamı için beslenmenin büyük bir önemi bulunduğu gibi beslenmeyi sağlayacak gıdaların da muhafaza edilerek yaşam alanlarında yer alabilmesi için buzdolapları önem arz etmektedir. Yakın geçmişte insan hayatına giren buzdolapları, bugün mutlak bir ihtiyaç olarak her evde yerini almaktadır. Özellikle yaz aylarında daha fazla önem arz eden buzdolaplarında elbette ki arızalar ile karşılaşmak da mümkündür. Bu nedenle uzman sistemimiz üzerinde buzdolabı arıza sorunlarında size hizmet verebilecek profesyonel servis firmalarına ulaşmanız sağlanmaktadır.

Buzdolabı, gıdanın dört mevsim muhafaza edilmesini ve taze bir şekilde tüketilmesi sağlarken, ülkemizde özellikle yaz mevsiminde soğuk gıdaların ve soğuk suyun temin edilmesi için de gerekmektedir. Bu nedenle bilhassa sıcak havalarda karşılaştığınız arızalarda hızlı bir tamir ve servis hizmetine ihtiyacınız olabilir. Örneğin, genellikle buzdolabı arıza çeşitleri arasında soğutmama, dondurucunun çalışmaması, kapağının kapanmaması veya su damlatma gibi sorunlar görülmektedir. Bu sorunlara karşı da mutlaka profesyonel destek alınmalıdır.

Buzdolabı Arıza Belirlemeleri Nasıl Yapılır?

Bir buzdolabı içerisinde soğutucu gaz, elektrik tesisatı, elektronik devreler ve kasası ile birlikte bütünleşik bir yapıdır. Bu bütünleşik yapı içerisinde genellikle belirli noktalarda arızalar yaşanmasıyla buzdolabı ya eksik çalışma ya da çalışmama durumu ortaya çıkarabilir. Örneğin, soğutmayan buzdolabı tamir işlemleri gerçekleştirilmesi için genellikle buzdolabının gaz miktarı veya termostat gibi ayrıntıları kontrol edilir. Bu kontroller profesyonel bir servis firması tarafından genellikle de cihazın kullanıldığı alanda yani ev veya işletmede sağlanır.

Profesyonel bir servis beyaz eşya tamiri gerçekleştirmek açısından genellikle hizmet talebine uygun bir şekilde cihazın bulunduğu noktaya ulaşır. Buzdolabı tamirinde de firma evinize veya işletmenize ulaştığında, öncelikle elektriğe bağlı olan cihazın çalışma sistemini kontrol eder. Sonrasında cihazın iç ayrıntılarına ulaşmak için sökme ve kontrol işlemleri sağlanırken, belirlenen sorunlar bağlamında soğutmayan buzdolabı tamir işlemi gereken noktada yerinde gereken noktada cihazın teslim alınmasıyla servis ortamında sağlanabilir.

Buzdolabı Gaz Ekleme İşlemi Nedir?

Buzdolapları bilindiği üzere elektrik bağlantısı sağlandıktan sonra termostat üzerinde gerçekleştirilen ayarlama ile birlikte hem normal soğutucu hem de dondurucu bölümünde istenilen ısı ile soğutma sağlar. Bu soğutmanın sağlanması için kendi içerisinde bulunan sistem ile elektrik enerjisini kullanarak buzdolabının tüm kasası içerisinde dolaşan gazın soğutulmasını sağlar. Bu gaz soğutma işlemi sonucunda eski tip buzdolaplarında defrost yani su boşaltma işlemi yeni tip buzdolapları nofrost yani buharlaştırma işlemi gerçekleştirilir. İşte bu sistemde bir sorun ile karşılaşıldığında da genellikle buzdolabı gaz ekleme işlemi yapılması gerekir.

Soğutucu veya dondurucu bölümünde istenilen ısı derecesi elde edilmediğinde, buzdolabında genellikle bir gaz eksikliği veya kaçağı bulunduğu tespit edilir. Çoğu zaman buzdolabı temizliği sırasında örneğin dondurucuda oluşan küçük bir delik dahi yapı içerisinde bulunan gazın cihazın dışına kaçmasına neden olur. Bu noktada mutlaka buzdolabı gaz ekleme işlemi yapılarak, kaçak bulunan noktanın belirlenmesi ve tekrar izole edilmesi gerekir. Bu işlem benzer şekilde bulaşık makinası tamir hizmeti veren bir servis firması tarafından ya makinenin marka ve modeline göre uygun bir firma servisinde ya da özel bir teknik serviste sağlanabilir.

Buzdolabı Arıza Giderme Fiyatları Ne Kadardır?

Buzdolaplarında bahsedildiği şekilde en büyük sorunlar istenilen derecede soğutmama, hava kaçağı ve su akıtma gibi problemlerdir. Elbette bazen raf arızaları, buzdolabının ampulünün patlaması, kapak bozulmaları gibi problemler de yaşanabilir. Bu gibi birçok buzdolabı arıza durumunda profesyonel bir servis tarafından verilecek hizmet için Uzman Deposu üzerinde araştırma yaparken il, ilçe ve hizmet türü fitresi sonrasında sorundan kısaca bahsetmeniz fayda sağlayacaktır.

Uzman sistemimiz üzerinde belirttiğiniz ayrıntı ile birlikte buzdolabının onarımı için gerekecek işlem açısından tahmini olarak size fiyat teklifleri sunulabilir. Örneğin, soğutmayan buzdolabı tamir işlemi için bir servis firması yapılacak işlemden kısaca bahsederek, size bir fiyat teklifi sunacaktır. Sistem üzerinde 4 farklı firmadan aldığınız bu teklifler ile birlikte firma ayrıntılarını yani değerlendirme ve yorumları da inceleyerek en doğru kararı verebilirsiniz.